تماس با ما :32264085_034        email:shahrsazi@kermancity.ir

انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری با آموزش و پرورش استان کرمان

 انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری با آموزش و پرورش استان کرمان

 

 

طی نشستی با حضور رییس و اعضای شورای شهر، شهردار، مدیرکل آموزش و پرورش و اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش، تفاهم نامه همکاری بین شهرداری و آموزش و پرورش استان جهت ایجاد زمینه‌ی مشارکت بین این دو نهاد منعقد گردید.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، رییس شورای شهر کرمان با اشاره به این که آموزش و پرورش جایگاه ویژه‌ای در جامعه دارد، گفت: یک رابطه قوی بین نهاد آموزش و پرورش و آحاد جامعه وجود دارد و برنامه ریزی و سرمایه گذاری در آموزش و پرورش می تواند آینده کشور را رقم بزند.

محمد فرشاد با بیان اینکه آموزش و پرورش بیش از هر نهاد دیگری در زمینه خدمات با شهرداری ارتباط دارد، افزود: این دو نهاد می توانند از ظرفیت های یکدیگر در راستای ارتقای حوزه کاری خود استفاده نمایند و تعامل زیادی باهم داشته باشند.

وی ادامه داد: با رویکرد فرهنگی شورای شهر و شهرداری، مایل هستیم که هر آنچه در توان داریم برای خدمات رسانی به این نهاد انجام دهیم و در این راستا ظرفیت های موجود شناسایی شده و طی تفاهم نامه ای در اختیار شهروندان قرار گیرد.

فرشاد تصریح کرد: در واقع هنر این است که از ظرفیت های موجود در جامعه استفاده‌ی بهینه شود

وی گفت:خوشبختانه اقدامات خوبی توسط کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان و کمیسیون اجتماعی و جوانان شورا در زمینه های فرهنگی و اجتماعی صورت گرفته است و امیدواریم که انعقاد این تفاهم نامه سرآغازی برای همکاری های بهتر و بیشتر بین این دو نهاد باشد.

شهردار کرمان نیز در این نشست گفت: به ایجاد زمینه ای جهت ایجاد توسعه در شهر کرمان علاقه مند هستم تا بتوانیم در مسیر رشد و توسعه شهر کرمان گام برداریم.

سید مهران عالم زاده افزود: شهر کرمان نیاز به یک توسعه‌ی متوازن دارد که این امر می طلبد که با همه ارگان ها و نهادها تعامل داشته باشیم تا بتوانیم از طریق  تعامل با همه دستگاه ها در زمینه‌های مختلف از جمله عمرانی، خدماتی و به ویژه فرهنگی و اجتماعی توسعه قابل قبولی داشته باشیم.

وی ادامه داد: اگر بخواهیم مسیر توسعه را بپیماییم، لازمه آن عبور از مسیر تعلیم و تربیت است و اهمیت دادن به حوزه آموزش و پرورش می تواند باعث توسعه و تعالی جامعه شود.

عالم زاده با اشاره به اینکه آموزش و پرورش بیشترین ظرفیت را در حوزه های اجتماعی و نیروری انسانی دارد، تصریح کرد: شهرداری می تواند از این ظرفیت در راستای ارتقای فرهنگ شهروندی استفاده کند.

وی افزود: امیدواریم بتوانیم از ظرفیت مشترک این دو دستگاه و پتانسیل های موجود در همه حوزه ها استفاده کنیم و این تفاهم نامه زمینه تعامل مشترک بین این دو نهاد را فراهم نماید.

زهرا ایرانمنش،رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورای شهر نیز در این نشست با بیان اینکه در دوره های قبلی در زمینه‌ی انعقاد و اجرای تفاهم نامه  و همکاری های دوجانبه بین شورای شهر و آموزش و پرورش اقدامات موثری صورت نگرفته است، گفت: خدا را شاکریم که در این دوره تفاهم نامه همکاری بین دو نهاد شهرداری و آموزش و پرورش منعقد شد.

وی ابراز امیدواری کرد انعقاد این تفاهم نامه، گامی موثر در زمینه‌ی توسعه فرهنگی و همکاری دوجانبه بین شهرداری و آموزش و پرورش در زمینه های مختلف باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان نیز در این نشست ضمن تشکر از تعامل خوب شهرداری با آموزش و پرورش، گفت: خوشبختانه شهردار کرمان نگاه خوب و مثبتی نسبت به مسایل فرهنگی دارد.

احمد اسکندری نسب افزود: اعتقاد ما بر این است که نظام تعلیم و تربیت به گونه ای عمل کند که مدرسه به جایگاهی تحت عنوان کانون تربیت محله تبدیل شود و در راستای تربیت شهروندانی خلاق و مسئولیت پذیر تلاش کند.

وی رویکرد فرهنگی شورای شهر و شهردار را یک فرصت طلایی برای مجموعه آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: در واقع یکی از اهداف اساسی نظام آموزش و پرورش، تربیت شهروندان مسئول است.

گفتنی است در پایان این نشست تفاهم نامه همکاری آموزش و پرورش استان کرمان با شهرداری با حضور رییس و اعضای شورای شهر، شهردار، جمعی از مدیران شهرداری، مدیرکل آموزش و پرورش و اعضای شورای معاونین آموزش و پرورش به منظور توسعه همکاری دوجانبه و ایجاد زمینه مشارکت بین این دو نهاد منعقد گردید.

 

 

آخرین اخبار

  • 1
  • 2
یکشنبه, 17 اسفند 1399 09:17
آیین تودیع و معارفۀ سرپرست معاونت  شهرسازی  و معماری  منطقه سه  کرمان  با...
یکشنبه, 17 اسفند 1399 08:11
آیین تودیع و معارفۀ سرپرست معاونت  شهرسازی و معماری   منطقه دو  کرمان  با...
چهارشنبه, 16 مرداد 1398 08:59
   خبری خوش از شهرداری کرمان : با پیگیریهای معاونت معماری و شهرسازی ادامه روند...
یکشنبه, 16 تیر 1398 07:17
 همکاری شهرداری کرمان در برپایی یادواره شهدای کارگر استان     شهردار کرمان در...
شنبه, 01 تیر 1398 02:40
‍ مهندس مریم ایلاقی معاون معماری و شهر سازی شهرداری کرمان : به زودی...
پنج شنبه, 30 خرداد 1398 03:01
‍ همکاری های مشترک شهرداری های کرمان و تهران در حوزه شهر دوستدار کودک...
یکشنبه, 26 خرداد 1398 02:10
نشست هم اندیشی پیرامون موضوعات مشترک مدارس غیردولتی و مدیریت شهری      نشست...
دوشنبه, 30 ارديبهشت 1398 06:22
 انعقاد تفاهم نامه همکاری شهرداری با آموزش و پرورش استان کرمان     طی...
یکشنبه, 08 ارديبهشت 1398 05:52
عضویت شهرداری کرمان در کمیته «ضوابط و مقررات شهرسازی و معماری» سی و چهارمین...
دوشنبه, 02 ارديبهشت 1398 02:44
معاون معماری و شهرسازی شهردار کرمان خبر داد: افزایش مدت اعتبار یک ساله پروانه...
شنبه, 31 فروردين 1398 11:09
میلاد دوازدهمین گل بوستان امامت و ولایت ، امام عصر (عج) مبارک باد  ...
پنج شنبه, 29 فروردين 1398 05:28
گزارش عملکرد کمیسیون ماده 100 در اسفندماه سال 97   رییس اداره کمیسیون های...

معرفی زیر مجموعه ها

  کمیسیون ماده پنج
  مدیریت طرح تفصیلی
  دبیرخانه کمیسیون ماده صد

معرفی معاون

سرکار خانم مهندس ایلاقی حسینی

معاونت شهرسازی و معماری

شهرداری کرمان